Oldal kiválasztása

Az ingyenes egyszerű honlap készítés buktatói

Szerző:

Természetesen van lehetőség akár ingyenes, egyszerű honlap készítésre, de tisztelet a kivételnek, vannak olyan megoldások, amik nem megfelelően működnek.

Mivel ingyenes, ajándék, így semmilyen elvárásod nem lehet, nemigen tudsz komoly reklamációba kezdeni. Másrészről érdemes alaposan végiggondolni, mert egy egyszerű honlap készítés is lehet összetett és esetleg szép lassan észre sem veszed, hogy olyan funkciókért kötelező fizetned, ami alapvető és azt hitted díjmentes lesz.

 

Kezdd a célok meghatározásával

Ezért első lépésben gondoljuk végig, hogy a mi a célunk a honlappal. Hobbi oldal lesz, vagy szeretnénk vele pénzt keresni? Az egyszerű honlap készítés segítségével létrehozott weboldal/webshop biztos, hogy kiszolgálja majd a mi és ügyfeleink igényét? Egyáltalán mi a konkrét elvárás? Blog oldalt szeretnénk és nagy forgalmat vagy webshopként értékesíteni.

Ha az ingyenes honlap nem lesz 1-2 napig elérhető és emiatt új ügyfeleket, pénzt bukunk, akkor nem lesz ezzel gond? Ha több tízezer termék lesz feltöltve a honlapra, azt elbírja majd a rendszer?

Ha megvan a konkrét elképzelés, akkor itt tudsz a honlapkészítő programok között keresgélni. Amennyiben komoly vállalkozásban, pénzkeresésben gondolkozol, akkor előbb marketing szakemberrel készítsd el a tervet. Utána SEO specialista, szövegíró tud segíteni és csak a technikai megvalósításban érdemes profi WordPress webfejlesztővel beszélned.

Sok esetben előfordulhat, hogy miután a honlapkészítés egyszerűen végbement a honlapkészítő rendszer segítségével, akkor derül ki, hogy korlátozottak a lehetőségeket. Ez lehet a minőség (akár a tartalom vagy support oldalról kifogásolható), illetve előfordulhat, hogy a legfontosabb funkciókat nem lehet kialakítani, esetleg nem működnek megfelelően. Ilyenkor az ember már sok energiát, időt, akár pénzt ölt a projektbe, így nem akar váltani. Ezért inkább alaposabban gondoljuk végig az elején, hogy a weblap megfelelő alapokra épüljön.

Válasszuk ki a fenti linken, hogy melyik honlapkészítő program szmpatus. A WordPress például elég nagy szabadságot ad és a nagy része ingyenes, a honlap testreszabásáért kell fizetnünk, ha nem mi szeretnénk összerakni a weblapunkat.

 

 

Tárhelyszolgáltatás és domain

Minden honlap esetében szükség van tárhelyszolgáltatóra, amiért rendszeresen kell fizetnünk. Emellett a domain fenntartással ugyanez a helyzet. Vannak olyan honlapépítő (page builder) rendszerek, amelyek ezt magukban foglalják. De ezeket általában nemigen, vagy nagyon körülményesen lehet elköltöztetni máshová.

Ilyenek a bérelhető webshopok is. Ez lehet jó megoldás, de ha valami nem tetszik, akkor újra kell az egész honlapot építenünk máshol. Ezért is érdemes WordPress-ben gondolkodni, mert a honlapkészítés egyszerűen kivitelezhető ezzel a rendszerrel, mely szabadságot ad és a legnépszerűbb a világon, ráadásul számtalan ingyenes elemet tartalmaz és alapmotort is.

 

A domain kiválasztása

A jó domain név (tartománynév) rövid, könnyen megjegyezhető és utal a tevékenységre és megfelelően kifejezi a márkát.

Az internetes oldal létrehozása kapcsán ez az első lépés, amit végig kell gondolnunk. Mi legyen a honlap címe? Ha kitaláltuk mi legyen az, akkor ellenőrizzük, hogy nem foglalt-e a cím. Emellett ez már SEO szempont, de azt is végig kell gondolnunk, hogy .hu vagy .com, esetleg .eu stb. legyen a domainvégződés.

Ha kimondottan hazánkban szeretnénk elérni az embereket, illetve magyar nyelven jelennek meg a weboldal készítése során a tartalmak, akkor a .hu végződés jó megoldás lehet.

 

Új weboldal és honlap design elkészítése

Két megoldás közül választhatunk. Az egyik, hogy az új weboldal készítése során honlap design készítésbe fogunk. Ez azt jelenti, hogy webdizájnerrel megtervezzük a honlapot. Lehet konkrét elképzelésünk, vagy nagyságrendi, a lényeg, hogy teljesen egyedi honlapot tervezünk magunknak.

Egy WordPress weboldalon is megjeleníthetjük az weblapdesign-t. Természetesen webshop honlap készítés során is gondolkodhatunk ebben. A másik megoldás, hogy előre gyártott grafikai paneleket használunk fel. Ezekkel gyorsabban és olcsóbban lehet haladni. Feltöltjük a saját tartalmakat, így a végén nem feltétlen lehet az eredeti sablonra ráismerni.

Nem mindegy azonban a WordPress weboldal létrehozása során, hogy mennyire gyors ez a megoldás az oldal betöltődése kapcsán. Ez sokszor csak utólag derül ki, mert miután a saját szerverünkre telepítettük, akkor fogjuk látni.

Emellett az sem mindegy, hogy rendszeresen frissítik-e a grafikai sablont, különben idővel széteshet a honlapunk és fel is törhetik. Tehát a kinézeten kívül más szempontok is felmerülnek.

Sokszor sajnos csak a kinézetet veszik alapul az emberek, például találnak egy jó esküvői honlap készítéshez elkészített mutatós weblapszerkesztőt, de nem szabad hagyni, hogy ez legyen a fő szempont.

 

Honlapkészítés, gyakori kérdések és válaszok

Létezik-e ingyenes honlapkészítés? Nemigen, mert az idővel, energiánkkal biztosan fizetni fogunk, de mivel ez is egy külön szakma, így negatív meglepetések is várhatnak ránk. A jól hangzó cikkek egyes árnyoldalt nem ecsetelnek, így a saját bőrünkön fogjuk megtapasztalni milyen az, amikor szétesik a honlap váratlanul, vagy nem tudunk egyes funkciókat bekapcsolni rajta.

Lehetséges a honlapkészítés gyorsan történő kivitelezése? Három dolog van, ami egyszerre biztosan nem fog megvalósulni és ez általában nemcsak a weblapkészítésre értendő: jó minőség, gyorsan, olcsón… Minimum az egyikből engednünk kell.

Megvalósítható a honlapkészítés egyszerűen? Visszakérdeznénk, mi számít egyszerűnek és kinek és milyen honlapra van szükség? Nyilván a WordPress programozás nem egyszerű sok embernek, de egy szerkesztőfelületen történő honlap felépítése, fejlesztése sem az számtalan embernek. Ugyanis nem mindig áll kézre, vagy túl bonyolult stb. Ezt is tanulni, gyakorolni kell. Tehát relatív, hogy kinek mi, mekkora tudással számít egyszerűnek vagy nehéznek.

Szerencsére a honlapkészítés online történik, így bárhonnan, bárki hozzáférhet. Nem mindegy azonban, hogy milyen tudással, érzékkel rendelkezünk és mennyire bonyolult weblapra van szükségünk. Néhány menüpont, 1-2 oldalas leírással / aloldal, vagy összetettebb komoly funkcionalitással megálmodott weblap.

 

 

Új weboldal készítése, sose csak az ár alapján dönts

Ez ugyanis csak egy szempont. A legolcsóbb megoldás során általában ipari módon dolgoznak a minőség rovására, mert több munkát kell elvállalniuk. Tisztelet a kivételnek.

Mennyire megbízható a weblap készítő? Milyen szakmai tudással, referenciával rendelkezik? Könnyű vele kommunikálni? Hatékony tanácsadó és mindig megkeresi a számunkra legjobb megoldást? Ezek sokszor az árnál is fontosabb tényezők.

 

A megfelelő tárhely kiválasztása WordPress vagy más rendszerű weboldal létrehozása alkalmával

Az sem mindegy milyen tárhelyet választunk. Osztott tárhelyet, ahol többen vagyunk fenn vagy dedikáltat, ahol csak a mi honlapunk található meg?

Hiába olcsó a tárhely, ha folyton akadozik a honlap és lassú a betöltődése. Ráadásul a biztonság szempontjából sem mindegy, hogy milyen tárhelyben gondolkodunk. Ha nem elég biztonságos a szerver a tárhelyen, akkor könnyebben feltörhető az oldal. Legrosszabb esetben a keresőből is kieshet a honlapunk, ha hosszú távon vírusos lesz az oldal.

A honlap mérete természetesen meghatározó, de általában mindig bővíthető a tárhely kvóta (méret) és ha nem egy nagy webshopra van szükségünk, akkor általában kisebb hely is elegendő. A WordPress oldalak általában minden szerveren támogatottak a népszerűségük miatt. A memória limiteket a WordPress fejlesztőnek érdemes beállítania, hogy a telepítés megfelelően lefusson.

Meghatározó itt is, hogy jó legyen az ügyfélszolgálat. Van ahol ticketing rendszerrel, máshol akár telefonon is elérhetőek, vagy e-mailen keresztül a tárhelyszolgáltatók. Többnyire cPanel programon keresztül mi is tudjuk módosítani a beállításokat és biztonsági mentést készíthetünk, de van olyan hoszting cég, amelyik nem ezt a programot használja.

A rendszeres, teljes biztonsági mentés tárolása nagyon fontos. Főleg, ha nagyobb módosítást hajtottunk végre az oldalon. Ezeket általában alapból elkészíti a tárhelyszolgáltató, de mentsük is le saját magunk részére, az a biztos. Azt is tisztázni kell, hogy ezek teljes mentések, vagy csak a módosítások kerülnek mentésre (inkrementális mentés).

 

Mik azok a bővítmények (pluginok)?

Ezek segítségével tudunk különféle funkciókat bekapcsolni a honlapunkon. Ez hasonló ahhoz, mikor applikációt töltesz le az okostelefonodra. Sok ezer bővítmény van és ezeket folyamatosan frissítik és egymással is összeakadhatnak. Ráadásul, ha több tucatot letöltesz, akkor be fogja lassítani a weblapodat még akkor is, ha a honlapkészítés gyorsan kivitelezhető velük. Emellett biztonsági rést is létrehoznak.

Emiatt is fontos, hogy az internetes oldal létrehozása után biztonsági tűzfalat is telepítsünk a WordPress honlapunkra és rendszeresen karbantartsuk az oldalunkat rendszeresen lefrissítve mindent.

A bővítményeket WordPress programozó helyettesíteni tudja azzal, hogy a funkciótól függően belekódol a honlapodba, vagy saját bővítményt ír rá. Sokszor elég akár pár sort beleírni a honlapba és ugyanúgy működik az adott funkció rajta. Ehhez már komolyabb tudás kell, így nemigen tartozik az egyszerű honlap készítés kategóriájába, ráadásul nem feltétlen van ilyenkor hozzá admin felület, ahol programozás nélkül te is bele tudsz nyúlni. És ezt is frissíteni kell idővel. A jó oldala, hogy nem lassítja le annyira a weblapodat.

Vannak egyébként ingyenes és fizetős pluginok is. Mindkettő jó megoldás lehet, attól függ, hogy mire van szükségünk. Arra mindig figyelni kell, hogy kompatibilis legyen a honlapunkkal az adott plugin. Különben nem érdemes telepíteni és beállítani.

Ami pedig a honlap design készítést illeti, miután a webdeseigner megtervezte, összerakható kódolással, de vannak olyan page builder pluginok, amivel szintén összerakható a grafikai tervek alapján az oldal.

Ha az új weboldal készítése során, a grafikai tervezés helyett előregyártott grafikai sablont választunk, ahhoz is szoktak belecsomagolni egy page builder plugint, amivel szerkeszthető a weboldal WordPress szakember nélkül is. Azt azonban nem árt megnézni, hogy ez külön automatikusan frissül, vagy ezért is fizetnünk kell majd a jövőben.

 

Mi az, ami még belassíthatja az oldalt és ezáltal elűzi a látogatókat a honlapodról?

Sokan nem javasolják a magyar hosting cégeket, mondván, hogy sokkal jobb megoldással lehet találkozni máshol. Ezek a külföldi szerverek akár a javítást, tesztelést is kényelmesebbé tehetik, mely költöztetés (migrálás) nélkül is könnyebben megoldható lehet.

Egy működő, nagy forgalommal rendelkező weblap esetében ugyanis nem szerencsés, ha a webfejlesztést a vásárlók szeme láttán végezzük el. Másik oldalról, ha a szerver messzebb van, akkor a gyors betöltődésből származó előny mégsem teljesül. Vannak olyan rendszerek is, amik mindig a közelben lévő aktuális szervert használják felhőben.

A WordPress honlap betöltődési sebességet azonban más is befolyásolja. A honlap tartalma. Ha tele van nagy méretű képekkel, videóval, az nagyon belassíthatja az oldaladat. A WordPress weboldal létrehozása során erre figyelnünk kell. Ez természetesen webshop honlap készítés esetén is igaz.

A képeket emiatt nem érdemes nagy méretben feltölteni, főleg, hogy inkább telefonon keresztül szoktunk böngészni. A WordPress egy képből több méretű változatot készít el és a megfelelőt fogja felhasználni.

Ha van olyan tartalom, amire már nincs szükségünk, akkor azt érdemes törölnünk, hogy feleslegesen ne foglalja a helyet a tárhelyen. Nemcsak az a lényeg, hogy egyszerű honlap készítés elvét kövessük, hanem hogy ezt a meggyőződést fenn is tartsuk.

Nehezebb egy weboldal hibáit javítani, a problémákat megoldani, mint egy új honlapot felhúzni. Főleg, ha az új weboldal készítését nem mi végeztük el, mert így nem tudjuk biztosan, hogy ki, mit és miért állított be rajta.

 

 

A bonyolult és egyszerű honlap készítés kihagyhatatlan tulajdonságai

Tulajdonképpen mindegy, hogy a honlap egyszerűen vagy más módon készült el, akkor is vannak alapvető tulajdonságok, amiket magában kell foglalnia. Erre oda kell figyelnünk az internetes oldal létrehozása során, mert ez alap. Ide tartozik a reszponzivitás. Ez azt jelenti, hogy nemcsak mobilon, hanem asztali gépen és tableten is megfelelően kell működnie a honlapnak. Ez nem is kérdéses.

Azt érdemes azért tudni erről, hogy egy WordPress grafikai sablon, ami reszponzívnak van hirdetve, sokszor úgy működik, hogy betördelve a szöveget, valahol „levágja” azt. Például van egy hosszú szavakból álló cím, akkor sajnos nem minden esetben a szó végén végzi el a tördelést, hanem akár a szó közepén és nem az elválasztási szabályoknak megfelelően.

A Google Chrome vizsgálattal ellenőrizni tudjuk a képernyő mérete, illetve az eszközök (desktop, tablet, mobil) segítségével, hogy pontosan hogyan fest a honlapunk az adott eszközön keresztül böngészve.

Ettől függetlenül találkozhatunk azzal, hogy mégis mást tapasztalunk saját telefonunkkal meglátogatva a honlapunkat. Ennek több oka is lehet. Már az sem mindegy, hogy milyen márkájú a telefonunk és álló vagy fekvő helyzetben használjuk a böngészés során.

Meghatározó, hogy milyen operációs rendszert használunk, az megfelelően le van-e frissítve, mely a böngészőre is igaz. Sőt, az sem mindegy, hogy milyen böngészőt használunk. Ez már informatikai kérdés, de ezek mind bekavarhatnak. Az is előfordulhat, hogy egy slide show-t produkáló külön plugin van telepítve a weblapunkon, amit az új weboldal készítése során telepítettünk. Így már nem feltétlen a grafikai sablon felelős a reszponzivitásért. Az sem mellékes, hogy ez hogyan tud együttműködni a grafikai sablonunkkal.

Olyanra is láttunk már példát, hogy az ügyfél nem jogtiszta szoftvert és kevésbé ismert böngészőt használt, vagy rosszul, félreérthetően fogalmazta meg a problémát. Akármilyen vagy akár WordPress weboldal létrehozása vagy működése során fellépő hibák (bug) észlelése során első lépésben a WordPress programozónak is reprodukálnia kell a problémát. Ezután tudja megkeresni a hibát és javítani azt tesztelés segítségével. Emellett akár a supporttal történő kommunikációban is lehet félreértés, mely akár a gyorsaság számlájára is írható.

Azonban bármilyen hibát is szeretnénk elhárítani, az első lépés, hogy ellenőrizzük, hogy nem beállításbeli félreértésről van szó és mindent lefrissítünk. Ugyanis lehet, hogy volt egy hiba, ami már javításra került és ezért nem érdemes feleslegesen a webfejlesztők és saját időnket pazarolni.

A másik fontos tulajdonság, ami szintén a honlapkészítés gyakori kérdések között népszerű helyet foglal el, a honlap betöltődésének gyorsasága. Erről már írtunk ebben a cikkben, de ettől függetlenül nagyon fontos kérdés. A szerver, a képek és egyéb tartalmak mérete, a sablon bonyolultsága szokta megoldani ezt a problémát. Léteznek cikkek, melyek segítenek néhány pár soros kódot összevonni és ezzel azt állítják, sokkal gyorsabb lesz a honlap, de általában ezzel túl sok időt nem nyerünk. Helyette használhatjuk a Google Speedtest-et, mely konkrét javasatokat is ad az oldal gyorsítása kapcsán. A WordPress weboldal létrehozása során érdemes már ez alapján dolgoznunk. Fontos kihangsúlyozni, hogy minden egyes aloldalt külön kell elemeznünk a fent belinkelt eszközzel. Ugyanis mindegyiknek más a betöltődési sebessége mobilon és asztali gépen.

És ezt kell külön-külön ellenőriznünk. Emellett meg kell vizsgálnunk, hogy melyik megoldás hozza a legnagyobb eredményt, mely a legkisebb erőforrás alapján kivitelezhető. Például nem érdemes a grafikai sablont lecserélni egyes esetekben, mert ezáltal új weboldal készítésére is szükség lehet. Helyette lehet, hogy ugyanolyan sebességnövelést tudunk létrehozni, ha a képeket lekicsinyítjük úgy, hogy szabad szemmel ne látszódjon minőségbeli romlás.

Ezt egyesével vagy akár pluginnal is megtehetjük. Általában ezek ingyenesek, de egy bizonyos mennyiséghez van kötve akár havi szinten, amit egy gombnyomással helyettünk elvégez, kicserélve a képeket.

A felhasználói élmény nagyon fontos. Hiába van releváns, hasznos, akár szórakoztató tartalom egy honlapon, ha rengeteget kell várni a betöltődésére. Ezért találhatóak meg a Core Web Vitals értékek a honlap gyorsaságát elemezve.

Mivel többnyire mobilon nézegetjük a honlapokat, ezért már jóval régebben létrehozták másik megoldásként az AMP oldalakat.

Ennek az a lényege, hogy a honlap tartalma /amp jelöléssel ugyanazon a webcímen jön be. Ez azonban egy egyszerűsített változat, ami akkor jelenik meg, ha mobilon keresztül nézzük a honlapot.

Létezik a WordPress-ben ingyenes plugin, mely ezt támogatja és annak egy része fizetős csupán. Azonban erre is szükség lehet. Az egyik ilyen plugin fizetős részével működnek az űrlapok a honlapon. Ez azt jelenti, hogy ha mobilon nézzük a honlapokat, akkor a form az ingyenes verziónál nem fog működni és emiatt ügyfeleket is elveszíthetünk.

Az AMP szabvány használatához külön el kell készíteni az aloldalakat, de a bővítmény ennek híján magától is elkészíti azt, azonban azt mindig tesztelni kell. Nem biztos ugyanis, hogy megfelelően fog működni.

Gyakorlatilag a grafikai sablon esetében (függetlenül attól, hogy ezt előregyártott vagy egyedi tervezésű) is automatikusan próbálja a WordPress a reszponzivitást kezelni.

A lényeg, hogy beállítható az is akár az AMP pluginban, hogy mekkora képernyőméret esetén váltson át az egyszerűsített formára. Így akár úgy is dönthetünk, hogy asztali gépen is ez a megoldás működjön, ami jóval gyorsabb betöltődést fog eredményezni. Emellett persze jóval puritánabb a  megjelenés és a különféle effektek itt nem működnek, hiszen pont az a lényeg, hogy az egyszerűsítés miatt lesz gyorsabb az oldalunk.

Az AMP használata során az a tapasztalat, hogy folyamatosan fejleszteni kell. Elég sokszor segítettünk a hibák bemutatásával a szoftverfejlesztőknek. Például egy-egy HTML címke javításával, mely webshop esetén is elég szövevényes lehet. A Search Console ezeket a hibákat megmutatja, így ott is tudjuk ezt ellenőrizni.

A honlapkészítés online feladat, mely a SEO-t is magában foglalhatja. Ez azt jelenti, hogy ha egy cégnek nincs szüksége reklámra, csak egy bemutatkozó oldalként használják ha valaki rákeresne a cégre, akkor nem feltétlen kell a SEO-t erőltetni. Azt azonban nem árt tudni, hogy az internetes oldal létrehozása után, miután elkészült a honlapunk, nem lesz forgalmunk. Több milliárd oldal van a neten. Ezért vagy fizetett hirdetéssel vagy SEO-val forgalmat kell a honapunkra varázsolnunk. Ez is egy külön szakma, a honlapkészítéssel egyetemben.

Vannak olyan ingyenes WordPress pluginok (esetleg egy részük díjmentes, ami elég is nekünk), amikkel be tudjuk kapcsolni a legfontosabb SEO funkciókat. Ezáltal mikor új weboldal készítése a célunk, akkor az aloldallal együtt a meta leírást is elkészítjük kulcsszóra megírva és beállítjuk a webhelytérképet és H1 tag-et.

Illetve mikor egy képet feltöltünk, akkor beleírjuk a fontos elemeket stb. Ezek alapvető SEO beállítások és a technikai részét érdemes minél hamarabb beállítani. Amúgy is idő egy új weblapnál, mire a Google feltérképezi és indexeli is az oldalakat és elkezdi rá felengedni az érdeklődőket. Fel is tudjuk gyorsítani ezt a folyamatot.

Ha azonban egy évben 5 cikket írunk, akkor azt ne egy hét alatt, hanem inkább 1-2 havonta publikáljuk. Értelemszerűen ez azt jelenti, hogy ha 50-60 cikket írunk egy évben, akkor mehet a publikáció hetente. Tehát legyen meg a ritmusa a dolognak, de ez már SEO téma és most csak a technikai részekről beszéltünk.

Legyen a honlap modern és letisztult. Egy webdesigner segítségével nem árt arculatot tervezni és ennek a része a logótervezés. Ezután jöhet a weboldaltervezés vagy előregyártott grafikai sablon kiválasztása, mely egyedi arculatot takar. Erre figyelj, hogy ne tedd tönkre az arculatot szép lassan azzal, hogy nem megfelelően megvágott méretű, színvilágú képeket töltesz fel. Esetleg megváltoztatod néhány helyen a betű méretét. A kép valahol lekerekített, valahol nem. Egyes helyeken x szín dominál, máshol pedig teljesen más stb. Mert így észre sem veszed, hogy szép lassan megváltozik, grafikai értelemben szétesik a honlap design készítése során professzionálisan elkészített honlapod. Ezt mi is tapasztaltuk, mikor elkészítettük az ügyfélnek pixel pontosan, amit megtervezett a webdesigner, aztán évekkel később már köszönőviszonyban sem volt az arculat az eredetivel, helyette vegyes felvágott lett belőle. Ilyenkor a laikus nem tudja mi a probléma, csak azt érzi, hogy az összhatás nem megfelelő és nem tetszik amit lát és mivel érzelem alapon hozunk döntést, valószínűleg inkább keres másik szakembert.

Webshop és honlap készítés során csak olyanban gondolkodj amihez van admin felület. Így ugyanis te is tudod szerkeszteni a saját oldaladat. A WordPress-hez alapból jár ez a funkció. Ha beletanulsz, akkor akár később a legfontosabb dolgokat be is tudod állítani, így nem leszel kiszolgáltatva egy honlapkészítő cégnek sem.

Ráadásul a WordPress az egyik legnépszerűbb megoldás, így át tudod vinni másik honlapkészítő szakemberhez a weblapodat, ha nem lennél elégedett. Érdemes olyan céget választani a honlapkészítés során, akik utána karban is tudják tartani a weblapodat, hogy ne több cég nyúljon bele a weblapodba, mert az általában plusz bonyodalmakat, munkát szül, ami több pénzbe fog kerülni neked és többet is kell várnod, amíg elkészül.

A különféle rejtett költségeket is érdemes elkerülni. Bár szerződéskötéskor úgyis minden le van írva, így ami abban szerepel az nem is mondható rejtettnek, ami pedig nincs benne, arra nemigen vonatkozhat.

Nem árt a biztonságot is kialakítani a honlapodon, amiről már volt szó ebben a cikkben. Főleg WordPress esetén érdemes ebben gondolkodnunk, amit nyílt forráskódja és népszerűsége miatt előszeretettel feltörnek. Erre szintén vannak biztonsági pluginok. Az egyedi fejlesztésű honlapoknak és egyéb honlapkészítő rendszereknek is megvan az előnyük és a hátrányuk. Ezt alaposan gondoljuk át úgy, hogy előre meghatározzuk a célunkat, hogy hova szeretnénk honlapunkkal felnőni. Ezáltal nem eshetünk abba a hibába, hogy rossz alapokra építjük fel a weblapunkat.

 

Összefoglalva az egyszerű honlap készítés lényege

Gondold végig, hogy konkrétan mire kell a honlap. Mennyi időt, energiát, pénzt tudsz belefektetni a projektbe elsőre és folyamatosan. Ha például kevés pénz van, de biztosra akarsz menni és nem értesz a honlapkészítéshez, marketinghez, akkor lehet ez utóbbival érdemes kezdened. Felesleges ugyanis kísérletezned, ha van egy kitaposott út, ami működik. Ne kérj be 15-20 helyről ajánlatot, mert össze fogsz zavarodni és nem fogsz mindenkitől árat kapni.

 

Egy profi nem fog rohangálni utánad, ha 34 csillió másik szakembert is behozol a táncba. Ha azonban szakértőként tekintve rá, kikéred a véleményét, tanácsát, biztos fog segíteni neked. Ugyanis olyan WordPress webfejlesztőt kell találnod, akivel kölcsönösen szívesen dolgoztok együtt.

 

Azonban az új weboldal készítése során érdemes a SEO technikai eszközeire is gondolni. Egyszerűbb ugyanis a tartalom feltöltése során ezeket is megcsinálni, mielőtt a Google indexeli az oldalakat.

 

 

Keresztes Attila

Keresztes Attila

Weblapsuszter

MI (mesterséges intelligencia) működtetését tanulmányozva több, mint 10 éve WordPress rendszerrel foglalkozunk. Nem működik WordPress weblapod, webshopod? Vírusmentesítésre, karbantartásra vagy akár különleges továbbfejlesztésre van szükséged? Esetleg új, prémium minőségű honlapot szeretnél, amire büszke lehetsz és kiemel a konkurencia közül? Keress bátran és mondd el mit szeretnél pontosan.