Oldal kiválasztása

A legnépszerűbb 13 honlapkészítő program összehasonlítása

Szerző:

Természetesen mindegyik honlapkészítő program, weblapszerkesztő a legjobbnak vallja magát, mert mindenki a saját lovát dicséri. De mi a az igazság? WordPress, Strikingly, Godaddy, Jimdo, Squarespace, Webnode, Wix stb., honlap készítő közül melyik a legjobb a számodra? Mik az előnyök és hátrányok? Vigyázz, mert attól, hogy ingyenes egy honlapkészítő program, még nem biztos, hogy az egész szolgáltatásra igaz. Gondolj bele, hogy miért érné meg egy cégnek, ha ingyen dolgozna neked? Folyamatosan.

 

Sokszor pont a legfontosabb funkciók kerülnek pénzbe, vagy az ingyenes idővel fizetőssé válik. Lehet, hogy nagyobbra nőnél és emiatt már nem tudod ezt megtenni vagy silány minőségű / nincs ügyfélszolgálat, esetleg tele van reklámmal stb. De a honlapot az ő rendszerükkel készítetted el, így újat kell csinálnod és borulhat a teljes honlapod a SEO eredményekkel együtt.

Az első kérdés, hogy mit szeretnél pontosan a honlapoddal? Pénzt keresni vagy csak egy egyszerű bemutatkozó oldalban, esetleg blog oldalban gondolkozol? Webshopra van szükséged? Ha komolyabb üzleti szándékod van, akkor ne kísérletezz, hanem bízz meg profikat a marketinggel és a terv alapján a technikai részt webfejlesztő készítse el, ha te nem értesz hozzá. Ebben az esetben szükséged lesz SEO, szövegíró és egyéb marketing platformokat képviselő szakemberekre, mert önmagában az elkészült honlapnak egyáltalán nincs forgalma.

 

WordPress honlap

Ebben az esetben szabadon használhatod a saját honlapodat és csak a testreszabásért kell fizetned egy WordPress fejlesztőnek, ha nem te csinálod meg a saját honlapodat, de az ehhez szükséges elemek nagy része ingyenes.

A WordPress (ez tekinthető az eredeti anyaoldalnak) a legnépszerűbb a világon, ezt az ingyenes motort használja a BBC, Fehér Ház és a Harvard Egyetem. Tovább fejleszthető, így szinte bármit meg lehet valósítani. Ráadásul nincs szükség WordPress programozói tudásra, mert van hozzá admin felület, így bárki szerkesztheti az ingyenes honlapját. Sok funkció és grafikai megjelenés is elérhető díjmentesen.

Bemutatkozó oldal, blog vagy hírportál, webshop is kiépíthető általa, sőt ezeket lehet variálni is és akár mindegyik funkcióra szert tehetsz egyszerre. Számtalan leírás, videó érhető el, így könnyedén megtanulható a kezelése és vannak fizetős pluginok (funkciók) és professzionális, egységes arculattal rendelkező grafikai sablonok is. Ezek tulajdonképpen tartalmazzák a weblapszerkesztőt is, lásd page builder.

Arra figyelj, hogy saját domain néven (például valami.hu) futtasd egy tárhely szolgáltatónál a honlapot, mert ha a wordpress.com-on futtatod (például valami.wordpress.com), akkor nem tudod átvinni máshova. Bármilyen honlapod van, a domain fenntartásért és hoszting szolgáltatásért alap esetben fizetned kell, de ez nem túl nagy költség. Emellett célszerű figyelned arra, hogy ne csak a kinézet alapján válassz ki grafikai sablont, ha nem designer-rel szeretnéd megtervezni a honlapodat. Meghatározó ugyanis az is, hogy milyen weboldal szerkesztőt kapsz mellé. Mennyire könnyű kezelni, milyen mértékben lassítja be az oldaladat és kell-e akár később is külön fizetned a grafikai sablonnal működő weblapszerkesztőért. Van olyan grafikai sablon, amelyik saját weblapszerkesztővel rendelkezik, így emiatt nem kell aggódnod.

Hátránya, hogy mindenképpen érdemes biztonsági védelmet kialakítani rajta, mert a népszerűsége miatt is előszeretettel próbálják feltörni. Emellett, ha több tucat bővítményt telepítesz rá, melyek a funkciót adják, akkor könnyen belassulhat a honlapod. Ám más is okozhatja ezt, mely kapcsán szintén WordPress szakértő tud segíteni.

 

Squarespace

A Squarespace kisebb, egyszerűbb webshop, weboldal esetén akkor jó választás, ha szorít az idő. Ez a honlapkészítő program nem ingyenes. Különleges megjelenést is tartalmaz, lásd diagramok, menük stb., megjelenése kapcsán. Ez természetesen más rendszerekben is elérhető. Például a WordPress-ben konkrét ikonok, effektek is vannak, amik használhatóak. Ezzel a weboldal szerkesztővel szép oldalakat lehet létrehozni. A Wix-hez képest nagyobb támogatást kapunk hozzá.

Könnyű vele dolgozni, fizetős funkcióként lehet példának okáért hírlevélrendszert integrálni hozzá. Oktatóanyag kevésbé áll rendelkezésre és főként Amerikában terjedt el. Emellett azonban rengeteg kép közül lehet válogatni. Ha később sincs komolyabb funkciókra szükséged, akkor előnyös választás lehet. A weboldal bérelhető, így egy kézben végzik el a karbantartást is és a telepítést, sőt a hoszting szolgáltatást is. Azonban ki vagy szolgáltatva egy cégnek. A WordPress esetében ez nem így van, ott külön általad kiválasztott cég végzi el ezeket a szolgáltatásokat.

A Squarespace-szel is, akár a webböngészőn keresztül szerkesztheted a honlapodat, de bonyolultabb, speciálisabb dolgok megvalósításához Squarespace szakértőre lesz szükséged. Egy grafikai sablonra épül az összes mintaoldal. Mivel zárt rendszerben csak egy grafikai sablont fejlesztenek tovább, így nem nagyon akad össze a rendszer. A WordPress esetében sok ezer fejlesztő van, mert nyílt rendszerű, így bárki tovább fejlesztheti. Éppen ezért problémák is adódhatnak vele. A Squarespace azonban csak angol nyelven érhető el, de az ékezetes magyar betűk megjelenését támogatja.

Az alapvető SEO beállításokat is tudja kezelni a rendszer. Természetesen ez WordPress-ben is megoldható ingyenes SEO plugin segítségével. Egyszerűbb webshopként is használhatod, de fizetési modulként a Paypal és a Stripe válaszható csak ki. Ez hazánkban gondot okozhat. Azonban a jó oldala a Squarespace-nek, hogy nem kell a biztonsággal, programozással bajlódnod, de limitáltak a lehetőségek. E-mail fiókot is biztosít a számunkra és a tárhely mérete korlátlan az ingyenes csomagban.

 

 

Webnode

A Webnode segít weboldal vagy webshop elkészítésében és itt is elérhető pár száz előre elkészített grafikai sablon. Főleg többnyelvű oldalak esetén szokták ajánlani. Könnyedén, akár telefonnal is szerkeszthető a honlap, így egyszerűbb megoldás esetén jó választás lehet hobbi honlapként. Ezeket a honlapokat azonban nem lehet átalakítani egyedi igények alapján. Vannak szép, fizetős grafikai sablonok is. Bevételre is szert tehetsz, ha nagyon nagy a forgalmad, mert el lehet helyezni Google Adsense hirdetéseket a honlapon és a Google Analytics-szel mérheted az eredményeket is.

Ezt természetesen a WordPress is tudja, de ott szinte bármit meg tudsz valóstani, mert bele lehet nyúlni a kódokba. Az ingyenes Webnode-ban nem tudsz saját domain nevet használni. Ilyenkor a WordPress-hez hasonlóan valami.webnode.hu címet tudod használni aldomain-ként. A fizetős csomagban nagyobb tárhelyet és egyedi domain nevet is használhatsz.

 

Shopify

A Shopify sem ingyenes, de nagyon profi rendszer és próbaverziót is ki lehet próbálni ingyenesen 2 hétig. Egy központi rendszere van, mellyel jól integrálhatóak a marketing platformok is, mint például a Facebook. Egy helyen láthatsz minden infót. Rengeteg funkcióval rendelkezik. Van magyar változata is ennek a bérelhető webáruháznak, ami sokkal egyszerűbb, de esetleg a kommunikáció és helyszín miatt előnyösebb választás lehet.

 

Volusion

Webshop esetén lehet jó megoldás a Volusion. Elég sok mindent tud ez a honlapkészítő program mind a vásárlók segítése, mind a webshop elkészítése kapcsán. Tranzakciós díjak sem igen jelentkeznek, de ez változhat. Bizonyos alap funkciókhoz kódolni kell, lásd például a kapcsolati űrlapok elkészítése.

 

 

IONOS

Az IONOS honlapkészítő program szintén könnyen használható és elég profi honlapok közül lehet választani. Webshopként is működik. Nagyon kedvező áron biztosítja az egyszerű megoldást és nincs túlbonyolítva. A többi honlapkészítő programhoz képest elég kevés funkciója van. Webáruház csomagokat kínál, melyekért fizetni kell. Sokkal egyszerűbb, jóval kevesebb funkciót tartalmaz, mint egy Squarespace.

 

Big Commerce

Ha nagy áruházat szeretnél, akkor a Big Commerce jó választás lehet. Ha 10.000 termék felett vannak portékáid, akkor például a WordPress belassulhat. Persze erre is vannak megoldások, de a lényeg, hogy ez kimondottan a sok termékes webáruházakra és dropshipping-re lett kifejlesztve.

Elég bonyolult, sok lehetőséget tartalmazó funkcionalitás jellemzi ezt a honlapkészítő programot, így bele kerül egy kis időbe, amíg beletanulunk. Ez a WordPress-ről is elmondható. Azonban érdemes vele foglalkozni, mert utána rengeteg lehetőséged lesz megvalósítani az egyes, akár összetettebb funkciókat is. Készletkezelő rendszerrel is rendelkezik és többnyelvű oldal is kiépíthető a weblapszerkesztőjével.

 

Jimdo

A Jimdo főleg egyszerűbb webshop esetén lehet jó megoldás. Már az ingyenes verzióval is elég sok hasznos funkciót megkapsz. Az ügyfélszolgálat lassabban tud kiszolgálni és a SEO sincs a fókuszban, viszont a HTML és CSS file-okhoz hozzá tudsz nyúlni, ami abban segít, hogy egyedivé tehesse weblapfejlesztő a honlapodat. Nagyon egyszerűen használható a rendszer és gyorsan lehet vele haladni.

Viszonylag kevés grafikai sablon áll rendelkezésre, melyek nem túl izgalmasak, de AI-alapú platformot biztosítja a drag and drop (fogd és vidd szerkesztő) lehetőséget a weboldal szerkesztő mellé. Az irányítópult tetején elég intenzív figyelmet követel magának a reklámblokk. Ha a honlap elkészítésébe fogtál, akkor nem válthatsz a kétféle csomag között, erre érdemes odafigyelni. Az ingyenes csomag öt oldalt tartalmaz.

Arra is érdemes figyelni, hogy az ingyenes domain csak az első évre vonatkozik. Talán a funkciók tekintetében nem túl nagy a választék. Kezdőként, egyszerűbb projektre jó választás lehet. Nem ad saját domain-t az az ingyenes csomag, de webshop funkciókat igen.

 

Hostinger Website Builder

A Hostinger Website Builder honlapkészítő program már MI tulajdonságokkal bír. Itt is van elég sok grafikai sablon, amik közül választhatunk. Ha kezdőként gyorsan szeretnél egy egyszerű honlapra szert tenni, akkor ez a megoldás is működhet. Fizetős, de a domain kapcsán az első év ingyenes. Egyszerű rácsos szerkezetű a weblapszerkesztője. Az MI segít a szövegírásban, logó megalkotásában, sőt a vállalkozás nevének megalkotásában is számíthatsz rá. Nem túl összetett, így komolyabb projektek kapcsán nem ajánljuk.

 

 

Wix

A Wix honlap készítés nem ingyenes, de nagyon népszerű. Sok száz grafikai sablon közül választhatunk és egyszerű a használata. Ezek a sablonok nagyon szépek, mutatósak. Ez a rendszer is használható grafikai és kódolási tudás nélkül, mely folyamatosan frissül. Sajnos SEO szempontból nem túl erős valamint nem túl egyszerű elvinni máshova a honlapot, a beleölt energia és pénz nem kerül a tulajdonunkba. Azonban könnyen, programozói tudás nélkül tudunk dolgozni a Wix weboldal készítés során. Sok száz funkció érhető el ingyenesen és fizetős formában külső felektől is. Nem ad saját domain-t az ingyenes csomag.

 

 

Site123

A Site123 nagyon könnyen használható, van ingyenes verziója. Több száz grafikai sablon áll rendelkezésre. Kezdőként, egyszerű projektekre nagyon jó választás lehet. Mire elszámolsz 1, 2, 3-ig már kész is a honlap. Erre utal a neve, így ezzel a honlapkészítő programmal nagyon hamar elkészülhetsz. A weblapszerkesztő könnyen, klikkelés segítségével működik, így nem kell hozzá webprogramozónak lenned. Ez tehát nem a drag and drop elvén működik, de ugyanúgy gyorsan lehet vele haladni. Webshopot is lehet a segítségével készíteni.

 

GoDaddy

A GoDaddy, mely főleg hoszting szolgáltatóként híresült el, szintén rendelkezik webhelykészítővel. Kezdőknek szokták javasolni, akik nem tudnak kódolni. A fizetős csomag nemcsak technikai dolgokban kínál előnyös megoldásokat, hanem aktív marketing támogatást is biztosít a hírlevélküldési lehetőségekkel együtt. Az ügyfélszolgálat napi 24 órában rendelkezésre áll. Korlátlan tárhely szolgáltatásra tehetünk szert az ingyenes csomaggal, de a grafikai sablonok kötöttek és a honlapunkat nem vihetjük el máshova itt sem, ha később meggondolnánk magunkat. A saját honlapkészítője fizetős, illetve több fontosabb kiegészítő is általában pénzbe kerül. Minden nap biztonsági másolatokat végez a honlapunkról, melyet 30 napig megőriz. A kezelőfelülete abszolút felhasználóbarát. E-mail fiókot is biztosít a számunkra az ingyenes verzió.

 

Strikingly

A Strikingly egyoldalas, mobilbarát honlapokra fókuszál. Sajnos SEO szempontból ez aggályos, mert adott kulcsszó / aloldalban gondolkodunk a keresőoptimalizálásban. Ettől függetlenül egyes esetekben ez is jó megoldás lehet. Gyakorlatilag, ha egyszerű honlapkészítő programban gondolkozol, akkor akár szinte pillanatok alatt létrehozhatod saját weblapodat. Alacsony költségvetésű, egy bemutatkozó aloldallal rendelkező honlap gyanánt érdemes ezen a megoldáson elgondolkodni. A weboldal szerkesztő drag-and-drop alapon működik. Ráadásul a fizetős variáció sem túl drága. Kevesebb grafikai sablon közül lehet választani és nemigen lehet őket testreszabni.

 

Összefoglalás

Mielőtt választanál, érdemes a demo verziót átnézni, mert a felhasználói élmény az egyik legfontosabb tényező. Vizsgáld meg, hogy milyen funkciókra van szükséged és mennyibe kerül mindez. Az egyik platformnál lehet, hogy olcsóbb vagy ingyenes egy funkció, de egy másik többe kerül és ez bármikor változhat.

Ha teljesen szabadon, egyedi kinézetet és funkcionalitást szeretnél, akkor a WordPress-ben érdemes gondolkodnod. Ha nem gond, hogy kompromisszumot kell kötnöd, de ingyenes ügyfélszolgálatra szert tennél, mert nem elég fórumokon kérdezni és utánaolvasni a dolgoknak, akkor másban is gondolkodhatsz. Bár a fizetős grafikai sablonokhoz is jár a support a WordPress esetén.

Ha a különleges megjelenés fontos, akkor több ezer grafikai sablon közül választhatsz a WordPress esetében, de a Wix is jó döntés lehet. Azonban ott ki vagy szolgáltatva nekik, mert ők adják a hoszting szolgáltatást is. Az ingyenes megoldásokat illetően a SEO sem túl fejlett, kivéve a WordPress esetében ahol példának okáért a Yoast pluginnal a legfontosabb dolgok elérhetőek.

Enélkül azonban nem lesz nagy forgalma a honlapodnak. Mielőtt döntenél, nézd át az ingyenes megoldás korlátozásaira vonatkozó részt. Nincs ugyanis annál bosszantóbb, ha rossz alapokra építed fel a honlapodat és rengeteg időt, energiát beletéve meg kell állni a cél előtt pár lépéssel. Inkább legyenek stabilak és megfelelőek az alapok és gondolkodj hosszú távon.

 

Keresztes Attila

Keresztes Attila

Weblapsuszter

MI (mesterséges intelligencia) működtetését tanulmányozva több, mint 10 éve WordPress rendszerrel foglalkozunk. Nem működik WordPress weblapod, webshopod? Vírusmentesítésre, karbantartásra vagy akár különleges továbbfejlesztésre van szükséged? Esetleg új, prémium minőségű honlapot szeretnél, amire büszke lehetsz és kiemel a konkurencia közül? Keress bátran és mondd el mit szeretnél pontosan.